Romania este invinsa de Polonia in preliminariile Campionatului mondial 2018

Distribuie prietenilor tai aceasta informatie!

Romania este invinsa de PoloniaDin pacate, echipa Romaniei a fost invinsa de Polonia, la Varsovia, cu scorul de 3-1. Aceasta era sansa romanilor in etapa a sasea a grupei E de calificare la Cupa mondiala ce va avea loc in 2018.

Polonezul Robert Lewadonski a marcat toate golurile in minutele 28, 57 si 62 din Penalti. Stancu a inscris pentru Romania “golul de onoare” in minutul 76. Primul gol fost inscris din cauza unui fault unui Sapunaru, al doilea gol a fost dat cu capul, iar al treilea gol tot dintr-un penalti acordat pentru un fault al jucatorului Tosca.

Meciul a fost destul de strans, romanii au facut fata cu brio incercarilor, jocul a fost bun, insa din pacate nesansa a fost de partea lor. Polonezii au actionat rapid si au transformat orice mica sansa intr-una pozitiva, in favoarea lor, primind penalti de doua ori.

Per total, Romania aproape ca a ratat calificarea la Campionatul Mondial din 2018. Strategia echipei noastre a fost de a pleca pe contraatac, insa cu trei goluri marcate, lucrurile nu au iesit asa cum ar fi trebuit si cum s-ar fi asteptat jucatorii.

Desi jocul a lasat de dorit, selectionerul Romaniei nu are in plan sa isi dea demisia, ci este convins ca are sanse inca sa se califice, chiar si cu moralul destul de slab si cu strategiile care dezamagesc spectatorii. Tricolorii nostri au incercat sa tina de minge la Varsovia, sa faca spectacol si sa vina acasa cu un rezultat frumos, insa din pacate lucrurile au luat o intorsatura neasteptata.

Vezi si:  Ultimul meci al lui Alibec la Steaua?

Intra si pe www.newsin.ro pentru cele mai noi stiri din tara si strainatate. Ramai la curent cu ce se intampla in Romania.