Selectionata Romaniei castiga meciul cu Lichtenstein cu 2-0 in preliminariile U21

Distribuie prietenilor tai aceasta informatie!

Romaniei castiga meciul cu LichtensteinJucatorii buni se cunosc din tinerete. Din ce in ce mai multi selectioneri urmaresc evolutia acestora pentru a-i putea prelua la o anumita echipa, atunci cand trec de o anumita varsta. Romania joaca la preliminariile CE Under 21 cu Lichtenstein, o echipa destul de stabila si care a evoluat bine.

Selectionata Romaniei la tineret invinge Lichtenstein cu scorul de 2-0, goluri reusite de George Puscas in minutele 45 si 71. Acest jucator a promovat cu Benveneto in Seria A si este foarte apreciat. Romanii au dominat cu siguranta meciul si si-au creat ocazii de gol fantastice. Primul gol a fost marcat din lovitura de cap, iar in repriza a doua, golul a fost dat tot cu capul, din centrarea colegului Ciobanu.

Ambele echipe au avut insa sanse frumoase, notabile, de a da gol, insa tinerele sperante ale Romaniei au fost mult mai buni. Echipa este formata din baieti nascuti dupa 1 ianuarie 1996 si care se remarca prin aptitudini si talentul lor deosebit!

Urmatorul meci care va tine suporterii romani in tensiune va avea loc la data de 1 septembrie, in deplasare, cu Bosnia, cand nu putem face altceva decat sa uram baietilor “Succes” si la cat mai multe victorii pentru tara lor. Fotbalul romanesc incepe, incet-incet sa isi revina si sa prinda din nou contur, gratie generatiilor tinere care lupta de acum pentru titluri importante! Sa sustinem sportul romanesc, sportivii tineri si noile talente care pot duce numele fotbalului romanesc peste hotare!

Vezi si:  Ghid complet de alegere a bicicletelor

Intra si pe www.newsin.ro pentru cele mai noi stiri din tara si strainatate. Ramai la curent cu ce se intampla in Romania.